Rekreasyon Yönetimi ve Turizm İşletmeciliği Bölümleri Birbirine Ne Kadar Benzer?

Rekreasyon Yönetimi ve Turizm İşletmeciliği bölümleri birbirine ne kadar çok benzer ya da ne kadar farklılaşır? Farklı üniversitelerdeki Turizm İşletmeciliği bölümleri yıllar içerisinde birbirine benzemiş midir? Bu sorulara cevap veren araştırmalardan biri Tütüncü, Akgündüz ve Yeşilyurt tarafından 2019 yılında Anatolia: Turizm Araştırmaları dergisinde yayımlanmıştır.

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi ve Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültelerinde yer alan Rekreasyon Yönetimi ve Turizm İşletmeciliği bölüm müfredatları arasındaki farklılık ve benzerliklerin değerlendirildiği çalışmada, Rekreasyon Yönetimi ve Turizm İşletmeciliği bölüm müfredatlarının Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesinde daha yüksek oranda birbirine benzediği tespit edilmiştir ​(Tütüncü et al., 2019)​.

Kaynakça

  1. Tütüncü, Ö., Akgündüz, Y., & Yeşilyurt, C. (2019). Rekreasyon Yönetimi ve Turizm İşletmeciliği Bölüm Müfredatlarının Karşılaştırılması. Anatolia: Turizm Araştırmaları Dergisi, 30(2), 112–124. https://10.0.66.227/atad.636862
Abonelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır içi görüşler
Tüm Yorumları Göster